23.01.2020

Chystáte si splnit váš sen o novém rodinném bydlení v domečku? Zde najdete nejčastěji pokládané otázky a odpovědi ohledně stavby nového domu.

Jak dlouho trvá stavba domu?

Stavba domu u menších domů trvá zpravidla 6 měsíců od vydání stavebního povolení (předání staveniště). Záleží samozřejmě na době, kdy výstavba započne, pokud stavba probíhá přes zimu, je potřeba počítat z důvodu nízkých teplot se stavební přestávkou.

Co vše obsahuje stavba domu na klíč?

Stavba na klíč obsahuje kompletní dům, včetně zařizovacích předmětů, obkladů a dlažeb. Neobsahuje kuchyňskou linku a osvětlení.

Je možné si udělat část stavby svépomocí?

Vše záleží na domluvě a případné záruce. Nebráníme se však tomu, že si klient udělá instalace, povrchy, obklady, dlažby, sádrokartonový podhled svépomocí.

Jakou kvalifikaci mají vaši pracovníci?

Všichni naši pracovníci jsou kvalifikování v oboru a mají několikaletou praxi. Každé řemeslo u nás dělá specialista (zedník zdí, omítkář omítá, tesař dělá dřevěné konstrukce aj.)

Rádi bychom si nechali zděný dům na klíč postavit, ale nemáme vybraný pozemek a nevíme jaký pozemek je stavební?

Pokud máte již vybraný pozemek a nevíte, zda se na něm dá stavět, pomůžeme Vám o daném pozemku zjistit veškeré podrobnosti ještě před jeho koupí. Ušetří to Váš čas a problémy s pozemkem který ani nemusí být stavební.

Jak probíhá financování stavby domu?

Platba probíhá po několika dílčích splátkách, vždy se platí to, co je postaveno, dle velikosti domu a množství prací se jedná o cca 8-10 splátek. Výjimku tvoří první splátka před začátkem stavby, která se platí dopředu.

Proč si vybrat zděnou stavbu?

Je na každém člověku, co preferuje, zděné stavby však jsou v našich končinách tradičnější, mají lepší akustické vlastnosti, lépe akumulují teplo a jsou mají delší životnost.

Do jaké vzdálenosti od Plzně stavíte?

Naše působiště je převážně v Plzeňském, Středočeském Kraji a v Praze. Samozřejmě můžeme postavit dům i jinde. Vše záleží na domluvě s klientem a zda se to pak pro něj logisticky vyplatí.

Je možno změnit standardní obklady a dlažby?

Veškeré standardy domu je možno změnit, běžná praxe je taková, že si klient vybere dlažbu, obklady, povrchy, zařizovací předměty u našich partnerů a uhradí se rozdílová cena, cena za montáž zůstává stejná (pokud si klient nevybere něco složitějšího).